Archive for Listopad, 2023

In Soutěže
27Lis 23

Vážení členové ČSKe,

Zde jsou propozice na Mistrovství ČR, které se koná 2. a 3. prosince v Karlových Varech.

Připomínám, že registrace závodníků, kteří si vybojovali postup na Kvalifikačním turnaji, a závodníků startujících v otevřených disciplínách probíhá do středy 29.11.2023.

Vzhledem ke každoročním dotazům také zdůrazňuji, že registrace a převážení den před soutěží jsou dány pouze jako možnost pro ty, kteří ji chtějí využít. Jinak postačuje registrace i přímo v den konání soutěže.

Propozice k závodům najdete zde.

Propozice najdete zde.

Druhý listopadový víkend jsme se opět všichni potkali na náborovém soustředění na Moravci. Hlavním bodem programu byla mistrovská kata Suparimpei. Bylo to náročné, zejména pro trenéry :-D , ale „odchodit ji snad už umíme.

Kromě toho jsme stihli samozřejmě i spoustu dalších aktivit, ať už souvisejících s karate či ne. Zopakovali jsme a pilovali Seiyunchin, Seizan, Sanseru a Shisochin. Prostor dostalo i kumite.

Stihli jsme také dvě diskotéky pro děti a v témže čase dospělí nějaké deskovky.

Jako vždy nám bylo fajn a už se těšíme na další soustředění, které bude tentokrát oživeno kung fu.

Poslední říjnová neděle přivítala už po třetí v tělocvičně Základní školy Rosice příznivce Kyusho Karate . Pro ty z vás, kdo ještě nevědí, Kyusho Karate pracuje s vitálními body na lidském těle, s lidskou energií a tradiční čínskou medicínou. Tyto znalosti je možné aplikovat do jakéhokoli bojového umění včetně karate. Vedení semináře se ujal opět Ing. Zdeněk Dvořák 6. DAN Karate Shotokan a 6. DAN OKI – Zendoryu. Byli jsme moc rádi, že opět přijeli účastníci předchozích dvou seminářů a přibylo i pár nováčků.

V sobotu 4. 11. 2023 se konalo MČR v karate Goju ryu v Brně. Video najdete zde.

In Soutěže
2Lis 23

Nominace na MČR Beginner ČSKe konané v neděli 26.11.2023 v České Lípě najdete zde.

Dne 21. 10. proběhlo v Kroměříži 3. kolo Národního poháru a Poháru talentů. Startovalo 187 závodníků z 16 klubů z České republiky a Slovenska.

Náš Karate club Dragons reprezentovali Sofia Axmanová, Lenka Barová, Nicolas Dvořáček, Samuel Brand, Viktorie Lysoňková, Alena a Marie Krahulovy, Nikol, Daniela a Michael Woffovi a Vanda Hvězdová, a to opět skvěle.

Sofi Axmanová si odvezla zlatou v Kumite Baloon, a dvě stříbrné v kategoriích Agility a Kihon-Ido. Nicolas Dvořáček dvě první místa, a to Agility a Kumite Balloon a druhé za výkon v kategorii Kihod-Ido. Viki Lysoňková získala zlatou v Kata. Niki Woffová brala stříbrnou v Kata i Kumite, Danča Woffová zlatou v Kumite a bronzovou v Kata, Míša Woff stříbrnou v Kumite a a bronzovou v Kata. Alenka Krahulová vybojovala zlato v Kumite stejně jako Vanda Hvězdová.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.