Mistrovství ČR ČSKe 2019

Začátkem prosince, přesněji v sobotu 7. a neděli 8. prosince, se v Praze konalo Mistrovství ČR v karate 2019 organizované Českým svazem karate.
Z dospělých karatistů reprezentoval náš oddíl Ondřej Kříž, který si vybojoval 3. místo v kategorii „Kumite muži – 67 kg“ a 5. místo v kategorii „Kumite muži BRH“.
Ze zástupců mladistvých se mistrovství účastnil Lukáš Zrůstek, který si v líté konkurenci obhájil 5. místo v kategorii „Kumite junioři (16-17) – 68 kg“.

 

Vánoční turnaj 2019

Jak tomu bývá každým rokem, i rok 2019 náš oddíl zakončil již tradičním Vánočním turnajem, který se tentokrát konal 16. prosince od 18:00 v tělocvičně rosické základní školy. Karatisté všech věkových kategorií se mohli zapojit do soutěže o hodnotné ceny hned v několika kategoriích. Turnaj byl zaměřen zejména na mladší členy oddílu, ti se tak mohli zapojit do širšího spektra soutěží, které čítalo kategorie kihon-ido, agillity do 9 let, agillity do 15 let, přerážení desek do 9 a nad 10 let, a také volná sestava. Starší karatisté se mohli utkat společně s mladšími v kategoriích přerážení desek nad 10 let a volná sestava, přičemž měli i svou samostatnou kategorii – agillity starší.
Z řad dětí do 9 let se jako nejúspěšnější přeražeč desek osvědčil Dominik Majer s časem 3,93 sekund následovaný Janem Kolářem na druhém místě a Filipem Hanušem na místě třetím.

 

Co se starších karatistů týče, nejrychlejším byl Ondřej Horáček s časem 2,33 sekund následovaný Monikou Hlavoňovou a Pavlem Kučerou.
Kategorii agillity do 9 let vévodil Jakub Kolář, který dráhu zdolal za 22,15 sekund. V těsném závěsu za ním se umístili Dominik Majer a Filip Hanuš.
Starší děti do 15 let byly v této kategorii ještě úspěšnější, než jejich mladší kolegové – Davida Spěváka s jeho 20,70 sekundami nikdo nepokořil. K jeho smůle však během zdolávání dráhy získal trestné body a ve finále se tak musel spokojit s druhým místem. Na prvním místě se tak umístila Marie Krahulová s 21,25 sekundami, která dráhu proběhla bez sebemenší chyby. Třetí místo patří Nikolasi Daňkovi s časem 21,33 sekund.

V dospělácké kategorii agillity starší se nejlépe umístila Monika Hlavoňová s časem 23,36 sekund následovaná Pavlem Kučerou a Michalem Axmanem.
Kategorie kihon-ido protentokrát zůstala zapovězena dospělým a otevřela se pouze dětem. Po čtyřech kolech, během nichž vypadlo celkově 22 mladých karatistů, se na první místo probojovala Viktorie Lysoňková následovaná Vandou Hvězdovou na druhém místě a Danielou Woffovou, která se společně s Veronikou Viskotovou umístila na třetím místě.

 

Jako třešnička na dortu byla i tentokrát soutěž ve volných sestavách, kdy si jednotlivci, či skupinky vymysleli svou vlastní choreografii s karate tématikou, kterou poté všem přihlížejícím předvedli. Největší úspěch jak v řadách publika, tak hodnotících, zaznamenala choreografie „Tři prasátka“ Moniky Hlavoňové, kterou nacvičila s Viktorií Lysoňkovou a Danielou a Nikolou Woffovými. Dále měli návštěvníci možnost vidět vystoupení s nunčaky, které si připravila Marie Krahulová, či karatistickou verzi Pata a Mata v podání Jakuba Indry a Radoslava Sokoly.

 

Karate 1 Series A – Santiago de Chile 2020

Ve dnech od 10. do 12. ledna 2020 se v jihoamerickém Santiago de Chile konalo světové mistrovství „Karate1 Series A“ organizované WKF, tj. Světovou federací karate. Českou republiku a zejména náš oddíl na této významné události reprezentoval Ondřej Kříž. Štěstí mu však protentokrát bohužel nepřálo a domů se vrátil bez medailí.

 

Robert


No Comments Yet - You can be the first to comment!

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.Kalendář

Srpen 2021
P Ú S Č P S N
« Čvc    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Přihlásit se k RSS


Facebook
Rosice
 
Ostrovacice
 
Ostrovacice
 
Sebeobranakriz
 
Army-airsoft
 
MŠMT
 
Richard
 
JMK